Papież: W wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką

"Z wojną wszystko się traci, wszystko. W wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką. Niech Pan pośle swego Ducha, by nam uzmysłowił, że wojna jest porażką ludzkośc" - mówił papież na zakończenie dzisiejszej audiencji.

Fot. influenzando/Cathopic

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty nawiązał do agresji wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i zaapelował o modlitwę, by podjęto wspólną pracę na rzecz pokoju.

Chciałbym poświęcić chwilę by przypomnieć o ofiarach wojny. Docierają do nas wiadomości o osobach wypędzonych, o ludziach uciekających, zabitych, rannych. Jakże wielu poległych żołnierzy z jednej i drugiej strony! Są to wieści śmierci. Prośmy Pana życia, aby uwolnił nas od tej śmierci wojny – mówił Ojciec Święty.

„Wojna jest porażką ludzkości”

Z wojną wszystko się traci, wszystko. W wojnie nie ma zwycięstwa, wszystko jest porażką. Niech Pan pośle swego Ducha, by nam uzmysłowił, że wojna jest porażką ludzkości, że musimy pokonać wszystkich, prowadząc wojnę, która nas niszczy, i uwolnił nas od tej potrzeby samozniszczenia – podkreślił.

Reklama
Reklama

W dalszej części poprosił o chwile wspólnej modlitwy. Módlmy się również, aby rządzący zrozumieli, że kupowanie broni i jej produkowanie nie jest rozwiązaniem problemu. Rozwiązaniem problemu jest wspólna praca na rzecz pokoju, i jak mówi Biblia, przekształcanie broni w narzędzia pokoju. Módlmy się razem do Matki Bożej: „Zdrowaś Maryjo, łaskiś pełna… – zakończył papież Franciszek.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę