Nasze projekty

Papież w USA spotkał się z Kim Davis

Jak informuje Washington Post, Papież podczas wizyty w USA spotkał się z Kim Davis, urzędniczką, która trafiła na kilka dni do aresztu za odmowę udzielania małżeństw związkom homoseksualnym

Kim Davis w małej gminie w stanie Kentucky sprzeciwiła się obowiązującemu prawu i nie wydawała zgody na zawieranie małżeństw homoseksualnych. Trafiła za to na kilka dni do aresztu. O sprawie informowały media na całym świecie.

W rozmowie z dziennikarzem „Washington Post” przedstawiciel biura prasowego Watykanu ksiądz Manuel Dorantes nie zaprzeczył, że do takiego spotkania doszło, ale nie miał w tej sprawie nic do dodania.

Reklama

O szczegółach poinformował mąż urzędniczki, Joe Davis. Opowiedział, że rozmowa z papieżem trwała kwadrans i odbyła się podczas jego pobytu w Waszyngtonie. Franciszek podziękował Kim Davis za odwagę i prosił ją, aby nie poddawała się w trudnym dla siebie czasie. Trafiła ona na sześć dni do aresztu za zlekceważenie obowiązujących w USA przepisów, które dają parom homoseksualnym prawo do małżeństwa.
Podczas powrotu ze Stanów Zjednoczonych do Rzymu Franciszek powiedział, że trzeba uszanować decyzje urzędników, którzy nie chcą zastosować się do pewnych przepisów, sprzecznych z ich sumieniem. Nie odniosł się jedak w tym przypadku konkretnie do sprawy Kim Davis.


Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Jan Pachlowski/Miami/em/dabr

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite