Nasze projekty

Papież ponownie apeluje o pokój na świecie. „Przestańcie bracia i siostry”

"Nie ustawajmy, módlmy się nadal za Ukrainę. Również za poważną sytuację w Palestynie, w Izraelu, a także za inne regiony świata ogarnięte wojną" - powiedział papież Franciszek, podkreślając, że "wojna zawsze jest porażką".

Fot. influenzando/Cathopic

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Franciszek po raz kolejny zaapelował o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej, a także w innych regionach świata ogarniętych wojną.

Drodzy bracia i siostry, dziękuję wszystkim, którzy w wielu miejscach i na wiele sposobów, przyłączyli się do dnia postu, modlitwy i pokuty, który przeżywaliśmy w ubiegły piątek, błagając o pokój na świecie. Nie ustawajmy, módlmy się nadal za Ukrainę. Również za poważną sytuację w Palestynie, w Izraelu, a także za inne regiony świata ogarnięte wojną. Zwłaszcza w Gazie niech będzie miejsce na zapewnienie pomocy humanitarnej i niech zostaną natychmiast uwolnieni zakładnicy – apelował papież Franciszek.

Niech nikt nie rezygnuje z możliwości powstrzymania użycia broni. Niech nastąpi rozejm. Niedawno w programie „A Sua Immagine” (program redakcji katolickiej włoskiej telewizji publicznej RAI – przyp. KAI) słyszałem wypowiedź ojca Ibrahima Faltasa, który powiedział:  `Wstrzymajcie ogień`. Jest on wikariuszem Kustodii Ziemi Świętej. My również, wraz z ojcem Ibrahimem, mówimy: `wstrzymajcie ogień`. Przestańcie bracia i siostry, wojna zawsze jest porażką, zawsze – powiedział papież.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę