Papież o swojej pielgrzymce pokutnej do Kanady: proszę Was o towarzyszenie mi modlitwą

Rozpoczynająca się za tydzień podróż papieża Franciszka do Kanady będzie pielgrzymką pokutną. Poinformował o tym Ojciec Święty po odmówieniu dzisiejszej modlitwy „Anioł Pański”.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Papież Franciszek pozdrowił wszystkich mieszkańców tego kraju i poprosił wiernych na całym świecie o modlitwę w intencji tej podróży.

W przyszłą niedzielę, jak Bóg da, wyruszę do Kanady. Dlatego pragnę teraz zwrócić się do wszystkich mieszkańców tego kraju. Drodzy bracia i siostry z Kanady, jak wiecie, przybędę do was przede wszystkim w imię Jezusa, aby spotkać i uściskać ludy rodzime. Niestety, w Kanadzie wielu chrześcijan, w tym niektórzy członkowie instytutów zakonnych, przyczyniło się do polityki asymilacji kulturowej, która w przeszłości poważnie zaszkodziła na różne sposoby wspólnotom rodzimym mówił po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek.

Z tego powodu przyjąłem niedawno w Watykanie kilka grup przedstawicieli ludów rodzimych, którym wyraziłem smutek i solidarność z powodu doznanych przez nie krzywd. A teraz mam zamiar wyruszyć na pielgrzymkę pokutną, która mam nadzieję, że z łaską Bożą przyczyni się do podjętego już procesu uzdrowienia i pojednania. Już teraz dziękuję wam za całą pracę związaną z przygotowaniem i za przyjęcie jakie mi zgotujecie. Dziękuję wszystkim! I proszę Was o towarzyszenie mi modlitwą – powiedział papież.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę