Nasze projekty

Papież i prymas Kościoła anglikańskiego chcą razem odwiedzić Sudan

Papież Franciszek oraz prymas Kościoła anglikańskiego arcybiskup Cantenbury chcą wspólnie odwiedzić Sudan Południowy, o ile sytuacja polityczna w tym kraju przebiegnie zgodnie z ustaleniami porozumienia pokojowego. Taki komunikat wystosował wczoraj Watykan.

Komunikat został wystosowany bezpośrednio po audiencji, na której Ojciec Święty przyjął abp Justina Welby’ego, prymasa Kościoła anglikańskiego oraz arcybiskupa Cantenbury. Towarzyszył jemu dyrektor Centrum Anglikańskiego w Rzymie i przedstawiciel Wspólnoty Anglikańskiej przy Stolicy Apostolskiej, arcybiskup Ian Ernest.

„Ojciec Święty i Arcybiskup Canterbury zgodzili się, że jeśli sytuacja polityczna w kraju pozwoli na utworzenie przejściowego rządu jedności narodowej w ciągu najbliższych 100 dni, zgodnie z harmonogramem określonym w niedawno podpisanym porozumieniu w Entebbe w Ugandzie, zamierzają wspólnie odwiedzić Sudan Południowy” – czytamy w komunikacie.

„Podczas przyjacielskich dyskusji wspominano o sytuacji chrześcijan na świecie, a także o niektórych sytuacjach kryzysu międzynarodowego, szczególnie o bolesnej sytuacji w Sudanie Południowym” – stwierdzono w komunikacie. Następnie stwierdzono: „Na zakończenie spotkania Ojciec Święty i Arcybiskup Canterbury zgodzili się, że jeśli sytuacja polityczna w kraju pozwoli na utworzenie przejściowego rządu jedności narodowej w ciągu najbliższych 100 dni, zgodnie z harmonogramem określonym w niedawno podpisanym porozumieniu w Entebbe w Ugandzie, zamierzają wspólnie odwiedzić Sudan Południowy”.

Reklama
Reklama

Chęć podróży do Sudanu i to już w pierwszej połowie nadchodzącego nowego roku papież Franciszek wyraził także w minioną niedzielę podczas modlitwy „Anioł Pański”.

KAI, ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę