Nasze projekty

Papież Franciszek wydaje nową książkę. Będzie liczyć 80 stron

"Święci, a nie światowi. Łaska Boża ratuje nas od wewnętrznego zepsucia" – tak wprost brzmi po polsku tytuł nowej książki papieża Franciszka, która ukaże się 6 października. Dziś egzemplarze tej publikacji w języku włoskim papież podaruje uczestnikom Synodu Biskupów w Watykanie.

Fot. Long Thiên/Wikipedia

Licząca 80 stron książka pt. „Santi, non mondani. La grazia di Dio ci salva dalla corruzione interiore” (Święci, a nie światowi. Łaska Boża ratuje nas od wewnętrznego zepsucia), która ukazuje się nakładem Watykańskiej Księgarni Wydawniczej (Libreria Editrice Vaticana), zawiera wstęp oraz dwa teksty już wcześniej publikowane.

Pierwszym jest artykuł ks. Jorge Mario Bergoglio, zatytułowany „Corrupción y pecado” (Zepsucie i grzech) z 1991 roku, ponownie opublikowany w 2005 roku, gdy obecny papież był arcybiskupem Buenos Aires. Drugim jest list Franciszka do rzymskich kapłanów z 5 sierpnia br.

Jak tłumaczy papież, postanowił wydać te teksty, ponieważ czuje, że Bóg wzywa swój Kościół, by był czujny i walczył z wszelkimi przejawami duchowej światowości. Jest to, jak wyjaśnia, pogaństwo ubrane w kościelne szaty. Choć jest zakamuflowane pod pozorami świętości, prowadzi w istocie do bałwochwalstwa, ponieważ nie uznaje obecności Boga jako Pana i wyzwoliciela w naszym życiu i historii świata. Pozostawia nas natomiast na łasce naszych kaprysów i zachcianek.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę