Nasze projekty

„Infekcja dróg oddechowych”. Jest oficjalne oświadczenie Watykanu. Papież pozostanie w szpitalu

"Wyniki wykazały infekcję dróg oddechowych (wykluczając Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego" - ogłosił Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej

fot. Bob Wilson/cathopic.com

20:54

Jest komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej:
W ostatnich dniach papież Franciszek zgłaszał pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do szpitala A. Gemelli, aby przeprowadzić niektóre badania medyczne. Wyniki wykazały infekcję dróg oddechowych (wykluczając Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża swoją wdzięczność za bliskość i modlitwę.


20:31

Reklama

Czekamy na komunikat Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Jednak nieoficjalne wieści z Polikliniki Gemelli są uspokajające. Papież ma pozostać jednak w szpitalu przez kilka najbliższych dni, a jego stan zdrowia będzie na bieżąco monitorowany.


20:06

Telewizja RAI News podaje, że papież przeszedł konieczne badania, między innymi tomografię komputerową, „która dała wynik negatywny”. Stan zdrowia papieża nie jest niepokojący – informuje z kolei „Corriere della sera”

Reklama

19:51

Katolicka Agencja Informacyjna powołując się na portal „Il Sismografo” podała nieoficjalną informację, że Franciszek przeszedł zawał serca. Doniesienia włoskich mediów mówią, że papież odczuwał ból w klatce piersiowej, gdy powracał z audiencji generalnej


wcześniej

Reklama

Jak podają włoskie media, przyczyną są problemy kardiologiczne. „Corriere della Sera” podaje, że po środowej audiencji generalnej papież miał problemy z oddychaniem i został odwieziony karetką do szpitala. Odwołane zostało zaplanowany na popołudnie nagranie wywiadu dla włoskiej telewizji. Miałoby to przeczyć informacji podanej przez Matteo Bruniego, a cytowanej przez agencję Reuters, że wizyta w szpitalu miała być zaplanowana.

Jak dotąd, Stolica Apostolska nie wydała oficjalnego komunikatu dotyczącego stanu zdrowia papieża.

W związku z niezapowiadanym wcześniej przewiezieniem papieża do Polikliniki Gemelli, w prasie włoskiej pojawiają sie liczne spekulacje odnośnie stanu zdrowia papieża. Il „Sismografo” alarmowało, że stan Franciszka jest poważny, jednak kolejne doniesienia portalu mówią, że po „kryzysie związanym z pracą serca” stan zdrowia jest pod kontrolą lekarzy.

O pobycie papieża Franciszka w szpitalu na zaplanowanych badaniach poinformowała także polska dziennikarka Magdalena Wolińska Riedi. Papież od dzisiejszego popołudnia przebywa w rzymskiej Poliklinice Gemelli – napisała.

Od zeszłego roku papież Franciszek boryka się z poważnymi problemami związanymi z kolanem. W maju przeszedł zabieg infiltracji kolana, po której lekarze zalecili dużo odpoczynku i oszczędzanie nogi. Papież cierpi na gonartrozę – zwyrodnienie stawu kolanowego. W jej efekcie dochodzi do zniszczenia chrząstki stawowej, co powoduje ból i znacznie utrudnia chodzenie. Od tej pory papież Franciszek porusza się na wózku inwalidzkim lub wspierając się laską.

PS, wydarzenia.interia.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę