Nasze projekty

Papież do Polaków: pamiętajcie, że pokój rodzi się w sercu człowieka

"Niech Maryja, Królowa pokoju, wspiera was, by wasze plany i decyzje wypływały z pragnienia dobra swojego, waszych rodzin, Ojczyzny i całego świata" – powiedział papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. 

Fot. Santiago Mejía LC/Cathopic

Podczas dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek zwrócił się do Polaków. W kilku słowach przypomniał o pokoju, który najpierw rodzi się w sercu człowieka. Na początku Nowego Roku ważne jest, aby pamiętać, że pokój, którego tak wszyscy pragniemy, rodzi się w sercu człowieka – powiedział.

Niech Maryja, Królowa pokoju, wspiera was, by wasze plany i decyzje wypływały z pragnienia dobra swojego, waszych rodzin, Ojczyzny i całego świata, a szczególnie bliskiej wam, udręczonej wojną Ukrainy. Z serca Wam błogosławię – dodał.

ZOBACZ: Franciszek: zostaliśmy stworzeni, aby być mężczyznami i kobietami „eucharystycznymi”

Reklama

Papieską katechezę streszczono także po polsku:

Drodzy bracia i siostry, w naszym cyklu katechez o wadach i cnotach skupiamy się dzisiaj na wadzie łakomstwa. Co na ten temat mówi nam Ewangelia? Otóż Jezus, czyniąc pierwszy cud w Kanie Galilejskiej, obdarował młodą parę dużą ilością dobrego wina. W odróżnieniu od Jana Chrzciciela, często widzimy Go przy stole wśród grzeszników. Co więcej, podporządkowując się prawu żydowskiemu, Jezus nie sprzeciwił się uczniom, którzy w dzień szabatu, podobnie jak król Dawid i jego towarzysze, z głodu, zrywali kłosy pszenicy. Chrześcijaństwo nie skupia się też nad pokarmami czystymi i nieczystymi, lecz na naszej relacji do nich. Zostaliśmy stworzeni, aby być mężczyznami i kobietami „eucharystycznymi”, zdolnymi do dziękczynienia, powściągliwymi w korzystaniu z ziemi; my jednak przyjęliśmy postawę drapieżników, która wyrządziła wiele szkód nam i środowisku życia. Pozwólmy, aby Ewangelia uleczyła nas z łakomstwa osobistego i społecznego.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy. 

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę