Nasze projekty

Papież do Polaków: pamiętajcie o kobietach i dzieciach doświadczonych wojną

"Naszej modlitwy o pokój potrzebuje umęczona Ukraina. Uczestnicząc w Nabożeństwach majowych, odmawiając różaniec, pamiętajcie szczególnie o doświadczonych wojną kobietach i dzieciach" - powiedział papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Fot. Bob Wilson/Cathopic

Podczas audiencji ogólnej papież przywitał Polaków, pozdrawiając między innymi lekarzy, którzy będą w najbliższych tygodniach ratować życie kobiet i matek w Republice Środkowoafrykańskiej. Święty Franciszek Ksawery uczy nas, że głoszenie Ewangelii na peryferiach świata zawsze idzie w parze z pomocą medyczną i edukacyjną – powiedział.

Zachęcił również do szczególnej modlitwy za kobiety i dzieci doświadczone wojną, w tym na umęczonej Ukrainie. Tego wsparcia, a także naszej modlitwy o pokój potrzebuje też umęczona Ukraina. Uczestnicząc w Nabożeństwach majowych, odmawiając różaniec, pamiętajcie szczególnie o doświadczonych wojną kobietach i dzieciach. Z serca wam błogosławię! – mówił Franciszek.

W dzisiejszej audiencji udział wzięli: pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jelonkach (diec. elbląska); Grupy pielgrzymów z Włocławka oraz parafii pw. św. Jana Pawła II w Lublinie; z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicach (arch. lubelska) a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę