Nasze projekty

Papież apeluje o modlitwę za Ukrainę. „Tak wiele dzieci zginęło”

"Wiele dzieci zaginęło, tak wielu ludzi nie żyje. Módlmy się! Nie zapomnijmy dziś o umęczonej Ukrainie" - apelował papież Franciszek na koniec środowej audiencji ogólnej.

fot. Santiago Mejía LC/Cathopic

Ojciec Święty przypomniał, że jutro przypada Dzień Niepodległości Ukrainy oraz święto liturgiczne świętego Bartłomieja. Ponownie zaapelował o modlitwę w intencji tego pogrążonego wojną kraju. Papież poprosił o modlitwę za wstawiennictwem świętego Bartłomieja Apostoła, który zginął śmiercią męczeńską, broniąc najwyższej wartości – wiary.

Niech przykład św. Bartłomieja apostoła, którego święto będziemy obchodzili jutro pomoże wam być szczerymi świadkami Jezusa i znosić z wiarą cierpienia, myśląc o tych, jakie znosili apostołowie Ewangelii. Wstawiennictwu świętego Bartłomieja powierzmy także umiłowaną Ukrainę, tak ciężko doświadczoną przez wojnę. 

„Wojna jest okrutna”

Papież Franciszek zachęcił, aby w Dzień Niepodległości Ukrainy wierni z całego świata połączyli się modlitwą z Ukraińcami, podkreślając w jak dramatycznej sytuacji się znajdują. Módlmy się za naszych ukraińskich braci i siostry. Tak bardzo cierpią, wojna jest okrutna: wiele dzieci zaginęło, tak wielu ludzi nie żyje. Módlmy się! Nie zapomnijmy dziś o umęczonej Ukrainie, w dniu ważnym dla tego kraju.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek: Niech Matka Boża Częstochowska będzie wzorem wsłuchiwania się i pokornego rozważania słów Jezusa

KAI,ap/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę