Kard. Krajewski o pomocy Papieża dla Ukrainy

Jałmużnik Papieski kard. Konrad Krajewski w rozmowie z Radiem Watykańskim powiedział, że codziennie spod rzymskiej bazyliki św. Zofii wyjeżdża w stronę Ukrainy kilka samochodów ciężarowych z najbardziej potrzebnymi artykułami dla cierpiącej ludności. Pomoc Ojca Świętego dociera również poprzez kanały dyplomatyczne za pośrednictwem nuncjuszy apostolskich.

fot. Vatican News/Twitter.com

Taka pomoc została przekazana wczoraj do Rumunii, która również przyjmuje uchodźców. Chodzi szczególnie o wschodnią część kraju, która jest bardzo biedna. Dlatego właśnie nuncjusz napisał do Papieża zwracając się o pomoc finansową i została ona natychmiast wysłana kanałem dyplomatycznym.

Wczoraj zadzwoniłem do kliniki Gemelli. To jest szpital i uniwersytet katolicki. W najbliższych godzinach otrzymamy bardzo wiele leków, potrzebnych podczas wojny, czyli tych bezpośrednio ratujących życie. I myślę, że już jutro wyślemy na Ukrainę to wszystko, co otrzymaliśmy. Podobnie w Neapolu, wszystkie apteki uczestniczą w zbieraniu leków dla Ukrainy i te wszystkie leki będą przekazane do konsulatu ukraińskiego i również w tym tygodniu powinny trafić na Ukrainę – relacjonował Jałmużnik Papieski.

Reklama
Reklama

Ojcu Świętemu non stop poszczególni ludzie wpłacają na konto naszego Biura Dobroczynności pieniądze z dopiskiem «na Ukrainę», bo wiedzą, że będą one dobrze użyte. To nie są pieniądze, które im zbywają, niektórzy dają naprawdę ogromną część swoich majątków i my tymi pieniędzmi szybko dysponujemy, ponieważ drogą dyplomatyczną można czasem w parę godzin przesłać je do zainteresowanych -podkreślił kard. Krajewski.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę