Nasze projekty

Dziekan kolegium kardynalskiego: Jutro papież Franciszek wyjdzie ze szpitala

Franciszek będzie uczestniczył w obchodach Wielkiego Tygodnia w Watykanie. Jutro opuści klinikę Gemelli, w której przebywa od środy z powodu infekcji dróg oddechowych. Poniformował o tym kard. Giovanni Battista Re, dziekan kolegium, w rozmowie z portalem Adnkronos

fot. anacris/Cathopic

Papież, na bazie informacji, które mam, jutro wychodzi z Gemelli i będzie mógł przewodniczyć rytom Wielkiego Tygodnia – mówi kard. Giovanni Battista Re, dziekan kolegium kardynalskiego w rozmowie z Adnkronos. Wiadomo też, że noc w szpitalu przebiegła spokojnie.

Franciszek będzie obecny podczas celebracji Wielkiego Tygodnia, a w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Wraz z papieżem podczas każdej celebracji będzie obecny kardynał celebrans przy ołtarzu – przekazał dziekan kolegium kardynalskiego.

Reklama

Oznaczać to może, że obecność Franciszka podczas celebracji Wielkiego Tygodnia będzie taka, jaką widzieliśmy podczas świąt Bożego Narodzenia, a także pogrzebu Benedykta XVI: papież będzie przewodniczył niektórym częściom Mszy św. i nabożeństw, ale Mszę św. będzie sprawował któryś z kardynałów.

kh, adnkronos.com, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę