Nasze projekty

Jaki jest stan zdrowia papieża? Lekarz zabrał głos

"Nie widzę żadnych sytuacji budzących niepokój" - powiedział prof. Sergio Alfieri, który dwa razy operował Franciszka w minionych latach.

fot. Beyond Faith CR/cathopic.com

Franciszek nie odczytał homilii podczas mszy świętej w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Ta wiadomość ponownie wywołała pytania o stan zdrowia papieża. W rozmowie z „Corriere della Sera” profesor chirurgii z rzymskiej Polikliniki Gemelli, Sergio Alfieri, powiedział: Nie widzę żadnych sytuacji budzących niepokój.

Nie widuję go codziennie, ale zapewniam, że nie cierpi na żadne szczególne choroby. Przechodzi okresowe badania – podkreślił. Ojciec Święty dobrze sobie radzi ze swoim wiekiem i sporadycznymi trudnościami w oddychaniu w zimniejszych okresach, także z powodu operacji płuc, którą przeszedł wiele lat temu – powiedział prof. Alfieri.

Zapytany o to, dlaczego Franciszek wydaje się ostatnio zmęczony, podkreślił: To człowiek, który jako głowa państwa Watykanu ma obowiązki i jest zobowiązany do podejmowania decyzji. Kiedy wygląda przez to okno, zwraca się do półtora miliarda katolików i nie tylko, co nie zdarza się każdemu w jego wieku.

Reklama

Lekarz zaznaczył, że papież „ma głowę 60-latka, i udaje mu się wyprzedzać nas i kontynuować zarządzanie Państwem Watykańskim bez problemów i to osobiście”. I dodał: „odczuwa bóle 87-latka, który na ogół prowadzi spokojniejsze życie i być może zostaje w domu przed telewizorem”. Franciszek natomiast „nie może sobie na to pozwolić i nigdy nie zaniedba żadnego zobowiązania”.

Corriere della Sera, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę