Nasze projekty

Jak będzie wyglądało Triduum Paschalne w Watykanie? Są szczegóły celebracji papieskich

Franciszek będzie przewodniczył liturgii Triduum Paschalnego, a w niedzielę wielkanocną udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi” - poinformowała Stolica Apostolska.

fot. Vatican News/YouTube

2 kwietnia, w Niedzielę Palmową o godz. 10.00 Franciszek będzie przewodniczył na Placu Świętego Piotra Pamiątce wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy i Mszy św. z tej uroczystości.

6 kwietnia, w Wielki Czwartek godz. 9.30 papież będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej mszy świętej Krzyżma. Nie podano natomiast, gdzie będzie sprawował Liturgię Wieczerzy Pańskiej. Franciszek dotychczas udawał się tego dnia po południu do więzień, domów opieki, czy innych miejsc szczególnego cierpienia.

7 kwietnia, w Wielki Piątek, papież będzie o godz. 17.00 przewodniczył w bazylice watykańskiej Liturgii Męki Pańskiej, a o 21.15 w rzymskim Koloseum – nabożeństwu Drogi Krzyżowej.

Reklama

8 kwietnia, w Wielką Sobotę o godz. 19.30 papież będzie przewodniczył w bazylice św. Piotra liturgii Wigilii Paschalnej.

9 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną o godz. 10.00 na placu św. Piotra, Franciszek będzie przewodniczył mszy św. uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Natomiast o godzinie 12.00 papież udzieli z loggii centralnej Bazyliki św. Piotra uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę