Nasze projekty

Franciszek: W imię Boga zaprzestańcie wojny!

"Nie ma żadnych strategicznych powodów, które można by uwzględnić w obliczu barbarzyństwa zabijania dzieci, niewinnych i bezbronnych cywilów. Trzeba zaprzestać niedopuszczalnej agresji zbrojnej, zanim zamieni miasta w cmentarze." – wezwał z mocą Franciszek po modlitwie "Anioł Pański" w Watykanie.

fot, Vatican News/ YouTube.com

Papież Franciszek po odmówieniu modlitwy Anioł Pański nawiązał do toczącej się w Ukrainie wojny. Zwrócił szczególną uwagę na miasto Mariupol, które według Ojca Świętego stało się miastem-męczennikiem.

Nie ma żadnych strategicznych powodów, które można by uwzględnić w obliczu barbarzyństwa zabijania dzieci, niewinnych i bezbronnych cywilów. Trzeba zaprzestać niedopuszczalnej agresji zbrojnej, zanim zamieni miasta w cmentarze. Z bólem w sercu łączę swój głos z głosem zwykłych ludzi, którzy błagają o zakończenie wojny. Niech w imię Boga zostanie usłyszane wołanie cierpiących i niech ustaną bombardowania i ataki! Niech w sposób stanowczy dąży się do negocjacji, a korytarzy humanitarne niech będą skuteczne i bezpieczne. W imię Boże proszę was powstrzymujcie tę rzeź! – powiedział Ojciec Święty.

Papież Franciszek zwrócił się także z apelem do wszystkich państw, by były otwarte ba przyjęcie ukraińskich uchodźców, by zapewniły im bezpieczeństwo. Pragnę jeszcze raz wezwać do przyjęcia tak wielu uchodźców, w których obecny jest Chrystus, oraz podziękować za utworzoną wielką sieć solidarności. Proszę wszystkie wspólnoty diecezjalne i zakonne o zintensyfikowanie modlitwy o pokój. Bóg jest jedynie Bogiem pokoju, nie Bogiem wojny, a ci, którzy popierają przemoc, profanują Jego imię. Módlmy się teraz w milczeniu za tych, którzy cierpią, i aby Bóg nawrócił serca na zdecydowaną wolę pokoju – powiedział Ojciec Święty.

Reklama

Na koniec, papież Franciszek poprosił wszystkich zebranych na Placu Świętego Piotra o chwilę modlitwy w ciszy w intencji pokoju na Ukrainie.

KAI, kw/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę