Nasze projekty

Franciszek: spieszmy na spotkanie Zmartwychwstałego Pana

"Pośpieszmy, aby szukać Zmartwychwstałego Pana w Eucharystii, w Jego przebaczeniu, w modlitwie i w przeżywanym miłosierdziu!" – zaapelował papież w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą "Regina Caeli" w Poniedziałek Wielkanocny.

fot. Vatican News/YouTube

Ojciec Święty podkreślił, że radość kobiet ze zmartwychwstania Jezusa jest uczuciem przełamującym wszystko, która pobudza je do rozgłaszania i opowiadania o tym, co widziały. Przypomniał jak wielkie znaczenie ma w naszym życiu dzielenie się radością z innymi. Kobiety przeżywają to doświadczenie w poranek wielkanocny w sposób znacznie wspanialszy, ponieważ zmartwychwstanie Jezusa zmienia nasze życie całkowicie i na zawsze. Jest to zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad przygnębieniem. Jezus rozerwał ciemności grobu i żyje na zawsze: Jego obecność może wszystko wypełnić światłem. Z Nim każdy dzień staje się etapem wiecznej drogi, każde «dziś» może mieć nadzieję na «jutro», każdy koniec na nowy początek, każda chwila jest rzutowana poza granice czasu, ku wieczności – stwierdził Franciszek.

Papież zwrócił uwagę, że radość zmartwychwstania została nam dana w dniu chrztu i podobnie jak niewiasty, możemy spotkać Zmartwychwstałego, a On, podobnie jak one, mówi do nas: „Nie bójcie się!” (w. 10). A jeśli Jezus, zwycięzca grzechu, lęku i śmierci, mówi nam, abyśmy się nie lękali, nie bójmy się, nie popadajmy w życie bez nadziei, nie rezygnujmy z radości Wielkanocy! Wręcz przeciwnie, posilajmy się radością Jezusa, która jest napędem życia – zachęcił Ojciec Święty.

Franciszek wskazał, że tę radność można umacniać spotykając Zmartwychwstałego. Pośpieszmy zatem, aby szukać Go w Eucharystii, w Jego przebaczeniu, w modlitwie i w przeżywanym miłosierdziu! I nie zapominajmy, że radość Jezusa wzrasta również w inny sposób, jak to zawsze pokazują kobiety: poprzez głoszenie jej, poprzez dawanie o niej świadectwa. Ponieważ radość, kiedy dzieli się ją z innymi, wzrasta – stwierdził papież przed odmówieniem modlitwy „Regina Caeli” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę