Nasze projekty

Franciszek o trzęsieniu ziemi: módlmy się, aby nasi bracia i siostry mogli iść naprzód w obliczu tej tragedii

"Módlmy się wspólnie, aby ci nasi bracia i siostry mogli iść naprzód w obliczu tej tragedii" - apelował papież Franciszek na zakończenie audiencji ogólnej. Według najnowszych danych liczba ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła 8700 osób.

fot. Vatican News/YouTube/ print screen The Sun/YouTube

Na zakończenie audiencji Franciszek nawiązał do trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Moje myśli kierują się w tej chwili ku mieszkańcom Turcji i Syrii, poważnie zniszczonych trzęsieniem ziemi, które spowodowały tysiące ofiar śmiertelnych i rannych – powiedział papież.

Franciszek zaapelował o modlitwę i okazanie solidarności ofiarom. Poruszony modlę się za nich i wyrażam moją bliskość tym narodom, rodzinom ofiar i wszystkim, którzy cierpią z powodu tej niszczącej katastrofy. Dziękuję tym, którzy angażują się w niesienie pomocy. Zachęcam wszystkich do okazania solidarności z tymi obszarami, częściowo już udręczonymi długą wojną. Módlmy się wspólnie, aby ci nasi bracia i siostry mogli iść naprzód w obliczu tej tragedii i prośmy Matkę Bożą, aby ich chroniła. „Zdrowaś Maryjo…” – powiedział Franciszek.

Papież zaapelował też, by pamiętano o cierpieniach narodu ukraińskiego. Nie zapominajmy o cierpieniach narodu ukraińskiego, tak bardzo udręczonego, w tym zimnie, bez światła, bez ogrzewania i na wojnie – zaapelował papież.

Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę