Nasze projekty

Franciszek modli się za ofiary zamachu na kościół. Bombę podłożyli dżihadyści

W wyniku zamachu, do którego doszło w kościele zielonoświątkowców w Demokratycznej Republice Konga zginęło 17 osób, a ponad 40 odniosło obrażenia. Wśród poszkodowanych są kobiety i dzieci. Franciszek zapewnił o swojej modlitwie w intencji ofiar.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Za pośrednictwem kard. Pietra Parolina, Franciszek przekazał telegram kondolencyjny do pastora André Bokundoa-Bo-Likabe, który jest zwierzchnikiem Kościoła Chrystusa w Demokratycznej Republice Konga.

Do zamachu doszło w niedzielę, kiedy w kościele w miejscowości Kasindi zgromadziło się około stu wiernych. W wyniku wybuchu bomby śmierć poniosło 17 osób, a ponad 40 odniosło obrażenia. Wśród poszkodowanych jest wiele kobiet i dzieci. Do zamachu przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Franciszek zapewnił o swym współczuciu i bliskości z rodzinami, które zostały ciężko doświadczone przez tę tragedię. W modlitwie powierzył zmarłych i rannych miłosierdziu Boga. „Błagam Chrystusa, Pana życia, aby wszyscy strapieni znaleźli w Bogu pocieszenie i ufność” – napisał.

Reklama

Przypomnijmy, że za dwa tygodnie Franciszek uda się w podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. W programie jego wizyty przewidziane jest też spotkanie z ofiarami aktów przemocy do jakich dochodzi we wschodnich regionach Konga. To właśnie tam miał miejsce niedzielny zamach na kościół.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę