Nasze projekty

Franciszek: jeśli wychodzisz z mszy świętej taki sam, jak wszedłeś, to coś nie działa

"Czy widzę, jak uczestnictwo w mszy przemienia moje życie?" - do takiej refleksji zachęca w lipcu Franciszek.

Fot. Long Thiên/Flickr

W filmie wyjaśniającym papieską intencję na lipiec Franciszek wskazuje, że Eucharystia „przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami”.

Jeśli wychodzisz z mszy świętej taki sam, jak wszedłeś, to coś nie działa. Eucharystia stanowi obecność Jezusa, jest ona głęboko przemieniająca. Jezus przychodzi i pragnie cię przemienić. W niej sam Chrystus ofiarowuje się, wydaje siebie za nas, zaprasza nas do karmienia Nim naszego życia oraz karmienia naszych braci i sióstr – podkreśla.

ZOBACZ TEŻ: Franciszek o spaleniu Koranu: jestem oburzony i zniesmaczony takimi działaniami

Reklama

Sprawowanie Eucharystii jest spotkaniem z Jezusem zmartwychwstałym i jednocześnie sposobem otwarcia się na świat, tak jak On nas nauczył. Za każdym razem, kiedy uczestniczymy w Eucharystii, Jezus przychodzi i daje nam siłę, aby kochać tak, jak On kocha. Ponieważ daje nam odwagę, by wyjść, wyjść z siebie i otworzyć się z miłością na innych. Módlmy się, aby katolicy postawili w centrum swojego życia celebrację Eucharystii, która przemienia ludzkie relacje i otwiera nas na spotkanie z Bogiem oraz z naszymi braćmi i siostrami – zachęca papież.

Wideo na lipiec zostało opracowane przez archidiecezję Detroit. Arcybiskup Allen H. Vigneron, dziękując za tę możliwość współpracy, wskazał, że czas jest opatrznościowy.

Nasza archidiecezja i wszystkie diecezje w Stanach Zjednoczonych są zaangażowane bowiem w odrodzenie eucharystyczne, aby przywrócić zrozumienie tej tajemnicy i nabożeństwo do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie – powiedział hierarcha.

Reklama

PRZECZYTAJ: Przystanek Jezus 2023. Zapisy trwają jeszcze tylko do niedzieli

KAI, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę