Nasze projekty

Franciszek do ministrantów: wielu młodych potrzebuje kogoś, kto powie im, że Jezus ich kocha, że im przebacza

"Przez swój udział w liturgii dajecie wszystkim konkretne świadectwo Ewangelii. Wasza służba w czasie Mszy jest apostolstwem dla tych, którzy was widzą" - mówił papież Franciszek w czasie spotkania z ministrantami.

fot. vytas_sdb/Beyond Faith CR/Cathopic

Franciszek przyjął w Auli Pawła VI ponad 3 tys. francuskich ministrantów, którzy w ramach letnich wakacji przyjechali z tradycyjną pielgrzymką do Rzymu. Łącznie we Francji jest ich kilkadziesiąt tysięcy. Sprzyjają temu rodzice, którzy mają pozytywne doświadczenia z ministranturą oraz sam Kościół, który w dobie kryzysu powołań odnawia wspólnoty ministranckie, dla wielu kapłanów będące pierwszą okazją do rozeznania swojego powołania.

Do czego zachęcał ministrantów papież?

Franciszek podziękował ministrantom za ich służbę przy ołtarzu oraz zachęcał, aby podzielili się swoją wiarą z rówieśnikami. Nie wyobrażacie sobie nawet, jak wielkim wzorem i punktem odniesienia możecie być dla wielu młodych ludzi w waszym wieku. Przez swój udział w liturgii dajecie wszystkim konkretne świadectwo Ewangelii. Wasza służba w czasie Mszy jest apostolstwem dla tych, którzy was widzą. Jeśli będziecie pełnić służbę przy ołtarzu z radością, godnie i z modlitwą, to z pewnością wzbudzicie w innych młodych ludziach pragnienie zaangażowania się w Kościele – powiedział papież Franciszek.

Być może macie przyjaciół, którzy żyją w trudnych dzielnicach lub zmagają się z wielkim cierpieniem, nawet z uzależnieniem; znacie młodych ludzi, którzy są wykorzenieni, migrantów lub uchodźców. Zachęcam was, abyście ich hojnie przyjęli, wydobyli ich z samotności i zaprzyjaźnili się z nimi. Wielu młodych ludzi w waszym wieku potrzebuje kogoś, kto powie im, że Jezus ich zna, że ich kocha, że im przebacza, że dzieli ich problemy, że patrzy na nich z czułością, nie oceniając ich. Dzięki swojej odwadze, entuzjazmowi, spontaniczności możesz do nich dotrzeć – mówił.

Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę