Nasze projekty

Co papież powiedział do warszawskich diakonów? Zobacz wideo!

"Nie zawsze będzie łatwo, ale zawierzcie kapłaństwo Matce Bożej" - powiedział Franciszek do przyszłych księży, którzy już za miesiąc przyjmą święcenia kapłańskie.

fot. Archidiecezja Warszawska

Przed święceniami kapłańskimi diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie i Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego „Redemptoris Mater” pielgrzymowali ad limina apostolorum (do progów apostolskich).

Były to rekolekcje w drodze, przygotowanie do święceń kapłańskich, które przyjmą w maju – mówi ks. Matteo Campagnaro, sekretarz metropolity warszawskiego i wykładowca, który oprowadzał diakonów po Rzymie.

Diakoni odwiedzili wszystkie cztery bazyliki większe w Rzymie oraz spotkali się z niektórymi kardynałami kurii rzymskiej m.in. z jałmużnikiem papieskim kard. Konradem Krajewskim.

Reklama

Na zakończenie pielgrzymki diakoni uczestniczyli w środowej audiencji generalnej. Po jej zakończeniu papież Franciszek zatrzymał się przy nich i skierował do nich kilka słów o kapłaństwie:

Nie zawsze będzie łatwo, ale pamiętajcie, że macie Matkę. Zawierzcie kapłaństwo Matce Bożej, to ona prowadzi do Chrystusa. Nie zapomnijcie o modlitwie. I pamiętajcie o modlitwie za mnie – powiedział papież.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę