Nasze projekty

Zbliża się 2025 – Rok Jubileuszowy. Dziś poznaliśmy hymn

Dziś, 9 maja podczas konferencji prasowej zaprezentowano oficjalny hymn Roku Jubileuszowego, kalendarz głównych celebracji jubileuszowych oraz aplikację dla pielgrzymów.

fot. anacris/cathopic.com

Hymn Roku Jubileuszowego został wybrany w drodze międzynarodowego konkursu. Hymn zaprezentowano podczas konferencji. Można go posłuchać >>>TUTAJ>>>.

Podczas konferencji zorganizowanej z inicjatywy Dykasterii ds. Ewangelizacji, odpowiedzialnej za przygotowanie obchodów zapowiedziano także, że jubileuszowy rok zostanie ogłoszony dokładnie za rok, 9 maja 2023 toku w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, jak podkreślono „zgodnie z tradycją”.

Specjalne drzwi, nazywane Drzwiami Świętymi, otwierane z okazji rozpoczęcia Roku Jubileuszowego w jednej z bazylik większych w Rzymie zostaną otwarte w grudniu 2024 roku w bazylice św. Piotra.

Reklama

Organizatorzy spodziewają się milionów pielgrzymów. Jak zapowiedziano, od 1 czerwca w pobliżu Watykanu przy via della Conciliazione 7 zostanie uruchomiony punkt informacyjny dla wszystkich, zainteresowanych udziałem w obchodach jubileuszowych lub ich współorganizacją. Co więcej zostanie przygotowana specjalna aplikacja, dzięki której każdy będzie mógł zapisać się na jubileuszowe obchody.

Jubileusz Roku 2025 odbędzie się pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. W ramach jego obchodów w Watykanie zostaną zorganizowane m.in. spotkania, dedykowane różnym grupom społecznym, jako że w roku jubileuszowym wszyscy wierni są w szczególny sposób zaproszeni do odbycia pielgrzymki do Grobu św. Piotra.

KAI, ps, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę