Watykan: Benedykt XVI przyjął laureatów nagrody swego imienia

W sobotę, 13 listopada papież-senior Benedykt XVI przyjął w klasztorze Mater Ecclesiae cztery osobistości, które tego samego dnia rano, w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego, zostały uhonorowane przez papieża Franciszka Nagrodą Ratzingera.

fot. Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger - Benedetto XVI/facebook.com

W sobotę, 13 listopada papież-senior Benedykt XVI przyjął w klasztorze Mater Ecclesiae cztery osobistości, które tego samego dnia rano, w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego, zostały uhonorowane przez papieża Franciszka Nagrodą Ratzingera. Byli to porf. Jean-Luc Marion i prof. Tracey Rowland, którzy otrzymali Nagrodę za rok 2020 roku, oraz prof. Hanna-Barbara Gerl-Falkovitz i prof. Ludger Schwienhorst-Schönberger, którzy otrzymali ją za rok 2021 roku, w towarzystwie prezesa Watykańskiej Fundacji Josepha Ratzingera-Benedykta XVI, księdza Federico Lombardiego SJ.

Było to bardzo żywe spotkanie, trwające pełną godzinę, z udziałem księdza arcybiskupa Georga Gänsweina, podczas którego każdy z naukowców mógł przedstawić Benedyktowi XVI swoje prace i porozmawiać z nim. Audiencja zakończyła się odmówieniem modlitwy „Zdrowaś Maryjo” i błogosławieństwem udzielonym przez papieża-seniora, który wręczył każdemu z nich medal i różaniec – podała Watykańska Fundacja Josepha Ratzingera-Benedykta XVI.

Nagroda za pogłębianie wiedzy teologicznej

Nagroda Ratzingera to coroczna nagroda wręczana przez Watykańską Fundację Józefa Ratzingera – Benedykta XVI w dziedzinie teologii. Ustanawiając ją papież – senior pragnął uhonorować osoby zaangażowane w pogłębianie wiedzy teologicznej. Fundowana jest z prywatnych darowizn oraz dochodów z publikacji Benedykta XVI.

Reklama
Reklama

pa/KAI/wikipedia.org/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę