Nasze projekty

Ukraińskie MSZ wezwało nuncjusza apostolskiego. Chodzi o słowa papieża

Nuncjusz apostolski abp Visvaldas Kulbokas został poinformowany, że Ukraina jest rozczarowana słowami papieża o „białej fladze” i potrzebie „wykazania się odwagą w negocjacjach” z agresorem.

Fot. Angie Menes/Cathopic

11 marca nuncjusz apostolski na Ukrainie Visvaldas Kulbokas został zaproszony do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy w związku z niedawno opublikowanymi w mediach wypowiedziami Jego Świątobliwości Papieża Franciszka – poinformowały władze w Kijowie.

Abp Visvaldas Kulbokas został poinformowany, że Ukraina jest rozczarowana słowami papieża o „białej fladze” i potrzebie „wykazania się odwagą w negocjacjach” z agresorem.

PRZECZYTAJ: Ukraina zareagowała na słowa papieża. Jego wypowiedź skomentował też abp Gądecki

Reklama

Ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zauważyło, że zamiast apeli legalizujących prawo silniejszego i zachęcających go do lekceważenia norm prawa międzynarodowego, od głowy Kościoła katolickiego należałoby raczej oczekiwać wysyłania sygnałów do wspólnoty międzynarodowej o potrzebie natychmiastowego zjednoczenia sił w celu zapewnienia zwycięstwa dobra nad złem, a także apelowania do agresora, a nie do ofiary.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy podkreśliło, że nasz kraj jak żaden inny dąży do pokoju. Jednak taki pokój musi być sprawiedliwy i oparty na zasadach Karty Narodów Zjednoczonych oraz formule pokojowej prezydenta Zełenskiego”- czytamy w opublikowanym w Kijowie komunikacie.

ZOBACZ TEŻ: Nuncjusz apostolski w Kijowie: Papież chce dialogu, a nie uległości

Reklama

KAI

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę