Nasze projekty

Twórca słynnego ChatuGPT apeluje o regulację sztucznej inteligencji. „Jest niezbędna”

"Interwencja rządów będzie miała kluczowe znaczenie dla złagodzenia ryzyka związanego z coraz potężniejszymi modelami" - podkreślał w amerykańskim Senacie, Sam Altman, dyrektor OpenAI, firmy odpowiedzialnej za stworzenie ChatGPT.

fot. frimufilms/freepik.com

ChatGPT to forma sztucznej inteligencji. Chatbot generuje odpowiedzi na dane wprowadzone przez użytkownika. Sam Altman, dyrektor generalny firmy AI, odpowiedzialnej za stworzenie tego modelu sztucznej inteligencji wystąpił przed komisją Senatu Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ: Tomasz Rożek: próbowano nauczyć AI moralności, ale to zawsze wychodziło źle

Jego wystąpienie zatytułowano „Nadzór nad sztuczną inteligencją: zasady dotyczące sztucznej inteligencji”. Jak podkreślił, jego zdaniem Stany Zjednoczone powinny wprowadzić regulacje dotyczące wymagań licencyjnych i testowych sztucznej inteligencji. Regulacja sztucznej inteligencji jest niezbędna. Interwencja rządów będzie miała kluczowe znaczenie dla złagodzenia ryzyka związanego z coraz potężniejszymi modelami – mówił w czasie wystąpienia.

Reklama

Sam Altman oraz emerytowany profesor psychologii Gary Marcus podkreślili, że konieczne jest utworzenie nowego organu państwowego zajmującego się sztuczną inteligencję. Jak dodali, AI tak szybko się rozwija, że instytucja regulująca ją, jest kluczowa.

SPRAWDŹ TEŻ: Czy sztuczna inteligencja może zastąpić lekarza?

Dyrektor generalny firmy AI poruszył również temat wpływu sztucznej inteligencji na proces wyborczy i dezinformację. Jednak jak dodał, korzyści z dotychczasowych wdrożonych mechanizmów przewyższają ryzyko. Ważne jest, żeby myśleć o GPT jako o narzędziu, a nie o stworzeniu, istocie – powiedział.

Reklama

Senatorowie podkreślili, że spotkanie to „było pierwszym krokiem do zrozumienia sztucznej inteligencji”.

pa, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę