Trwa spotkanie młodych Taizé we Lwowie. W czasie modlitwy rakiety uderzyły w miasto

We Lwowie trwa spotkanie modlitewne w łączności z odbywającym się w Rostocku 45. Europejskim Spotkaniem Młodych, zorganizowanym przez Wspólnotę z Taizé. W czasie próby chóru przygotowującego poranną modlitwę w parafii św. Jana Pawła II kilka rakiet uderzyło na Lwów. Słychać było wybuchy zestrzelonych rakiet.

fot. Alexander Zvir/pexels.com

Dzięki Bogu żadna nie uderzyła w ziemię. Całe spotkanie jest kontynuowane. Niektórzy uczestnicy spóźnili się, bo jakiś czas nie działał miejski transport. Alarm powietrzny odwołano i życie wraca do normy, jeśli tak można nazwać codzienną, wojenną, pełną strachu rzeczywistość – poinformował KAI ks. Grzegorz Draus, proboszcz tej parafii.

Pomimo trwania alarmu powietrznego biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego Edward Kawa rozwoził pomoc (żywność, generatory). Przywiózł ją też do kościoła św. Jana Pawła dla uczestników spotkania Taizé, wśród których liczba grupę stanowią młodzi Romowie, uchodźcy z okupowanych terenów i przyfrontowych miejscowości.

W czwartek po porannych spotkaniach w grupach – w kościele św. Jana Pawła II i greckokatolickiej cerkwi Mądrości Bożej -uczestnicy zgromadzili się na modlitwie w kościele św. Antoniego, który był też popołudniowym punktem ciszy, modlitwy, spowiedzi i dialogu. Po południu miało miejsce seminarium na temat żydowskich tradycji, prowadzone przez wspólnotę hebrajską. Były śpiewy, tańce, chanukowe świece i dźwięk szofaru.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę