Nasze projekty

Tragiczny wypadek polskiego autokaru jadącego do Medziugorie. Nie żyje 12 polskich pielgrzymów

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę około godziny 5.40, na autostradzie na północ od Zagrzebia, stolicy Chorwacji. Zginęło co najmniej 12 osób, a ponad 30 zostało rannych. Jak przekazał premier Mateusz Morawiecki autokarem podróżowali polscy pielgrzymi zmierzający do Medziugorie.

fot. Jilbert Ebrahimi/unsplash.com

Do tragedii doszło nad ranem, ok. godziny 5.40 na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia – między miejscowościami Jarek Bisaški i Podvorec. Trwa ustalanie szczegółów zdarzenia.

Pojazd, z numerami rejestracyjnymi województwa mazowieckiego zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie. „Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar” – napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. (godzina 9:50).

Po godzinie 10 polskie MSZ potwierdziło, że liczba ofiar tragicznego wypadku wzrosła do 12 osób. Nam miejscu ciągle trwa akcja ratunkowa. (godz. 10:30). Na miejsce udają się przedstawiciele polskiego rządu.

Reklama

Módlmy się za ofiary i rannych!

Modlitwa za ofiary wypadków drogowych

Wszechmogący i miłosierny Boże, który jesteś naszym Stwórcą i Zbawcą. W Twoich rękach są nasze losy. Ty stale towarzyszysz nam w codziennych zmaganiach, wspierasz i prowadzisz w drodze ku Tobie. Wejrzyj łaskawie na tych, którzy nagle odeszli z tego świata i przyjmij do swego królestwa ofiary wypadków drogowych. Niech ich nagła śmierć stanie się bramą, przez którą wejdą do wspólnoty odkupionych krwią Twego Syna. W swym wielkim miłosierdziu obdarz ich radością wieczną, światłością i pokojem.

Otrzyj, o miłosierny Boże, łzy płaczących po stracie swych bliskich, i umocnij w nich błogosławioną nadzieję, że kiedyś spotkają się znów w Twoim królestwie, by razem wielbić Ciebie. Niech w trudnych chwilach żałoby znajdą pociechę w wierze i naszej miłości. Błogosław, Panie tym, którzy udzielają pomocy ofiarom wypadków drogowych. Umacniaj ich w trudnej i odpowiedzialnej służbie dla bliźnich.

Nas zaś, o Panie, zachowaj „od nagłej i niespodziewanej śmierci” na drogach i spraw,
abyśmy zawsze mogli bezpiecznie dotrzeć do celu naszej podróży. Daj nam roztropność, która uchroni nas przed niepotrzebną brawurą i lekkomyślnością. Umocnij w nas ducha życzliwości dla innych uczestników ruchu i gotowości pomagania sobie. Niech wszystkie drogi prowadzą nas do Ciebie, który jesteś naszą Drogą, Prawdą i życiem, w Jezusie Chrystusie Panu naszym Amen.

Autor: ks. Zbigniew Sobolewski/ źródło: duszpasterstwokierowców.pl

pa, rmf24.pl, pap.pl, tvn24.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę