Nasze projekty

Śpiewali kolędy pod celą więzienną kard. Pella

Kilkudziesięcioosobowa grupa miejscowych katolików zgromadziła się w Wigilię pod więzieniem w Melbourne, gdzie przebywa kard. George Pell, aby śpiewać kolędy i modlić się za niego oraz innych osadzonych.

Spotkanie rozpoczęło się w wigilijny wieczór. Najpierw zgromadzeni zaśpiewali kilka tradycyjnych kolęd a następnie chodzili przed budynkiem w procesji, odmawiając Różaniec za kard. Pella oraz innych osadzonych w tym więzieniu. – Po prostu chcieliśmy, aby kardynał wiedział, że był kochany i jest pamiętany w Święta – powiedział agencji CNA John McCauley, jeden z uczestników zgromadzenia.

W procesji różańcowej wzięli udział członkowie lokalnej wspólnoty katolików wietnamskich, którzy wprost przyznali, że modlą się o uwolnienie z więzienia kard. Pella. – Zainspirował nas przykład naszego kardynała Francisa Xaviera Nguy Vna Văna Thu, więzionego przez komunistyczne władze Wietnamu przez 13 lat. Do tego przyjaźnił się z kard. Pellem do samej śmierci – mówili w rozmowie z dziennikarzami.

Kard. George Pell przebywa w australijskim więzieniu w Melbourne z powodu wyroku skazującego go za a czyny pedofilii wobec dwóch trzynastoletnich chórzystów, których miał dopuścić się w zakrystii w katedrze świętego Patryka w Melbourne w 1996 r. 78-letni kardynał nie przyznał się do winy, ale kolejne apelacje składane przez jego adwokatów były odrzucane. Na mocy wyroku z marca będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie w październiku 2022 r., gdy będzie miał 81 lat.

Reklama
Reklama

Kard. Pell był metropolitą Melbourne w latach 1996-2001. Należał do bliskich współpracowników papieża Franciszka, ale kardynałem mianował go jeszcze papież Jan Paweł II. Franciszek włączył go do grona swoich doradców oraz uczynił  prefektem Sekretariatu ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. O czyny pedofilskie został formalnie oskarżony w 2017 r. Najpierw w trakcie procesu był przez papieża urlopowany, następnie odwołany z funkcji metropolity Sydney.

ad, CNA/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę