Nasze projekty

ŚDM 2023 w Lizbonie. Ile wyniesie koszt przygotowania głównego placu modlitwy?

Prace związane z przygotowaniem głównego placu modlitwy na zaplanowane na sierpień 2023 r. Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie sięgną kwoty 9 mln euro, wynika z szacunków komitetu organizacyjnego imprezy, cytowanego przez portugalskie media.

fot. Alexis Hernandez/cathopic.com

Obszar ten, na którym rozpoczęły się już prace służące m.in. budowie połączeń komunikacyjnych, wyrównywaniu terenu, a także obiektów sanitarnych, usytuowany jest na granicy gmin Lizbona oraz Loures. Szacuje się, że przygotowanie głównego placu modlitwy sięgnie kwoty 7 mln euro. Dodatkowe dwa miliony mają zostać przeznaczone na budowę ołtarza polowego.

Władze Lizbony potwierdziły, że w ostatnich dniach odbyły rozmowy służące ustaleniu zasad, zgodnie z którymi pokryte zostaną wydatki związane z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Burmistrz portugalskiej stolicy Carlos Moedas poprosił w lipcu o większe wsparcie ze strony rządu Portugalii dla władz Lizbony w organizacji tego największego na świecie spotkania młodych katolików.

Szacuje się, że na tę zaplanowaną pomiędzy 1 a 6 sierpnia 2023 roku imprezę może przybyć do stołecznej aglomeracji około 1,5 mln osób.

Reklama

ZOBACZ: ŚDM 2023. Do Portugali przybędzie około 1,4 mln osób

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę