Nasze projekty

Rosyjskie media napisały o polskim obozie koncentracyjnym

Polska ambasada w Moskwie protestuje przeciwko użyciu przez rosyjskie media sformułowania "polski obóz koncentracyjny". Sprostowania w tej sprawie zostały już wysłane do redakcji agencji Ria Novosti, telewizji Russia Today i programu 5TV.

Kremlowska telewizja Russia Today w notatce dotyczącej wizyty rosyjskiego ministra kultury w obozie zagłady, w Sobiborze napisała, że Władimir Medinski złoży tam kwiaty, by „uczcić pamięć radzieckich jeńców wojennych, którzy zostali zamordowani w polskim obozie koncentracyjnym”. Podobne informacje zamieściły: agencja Ria Novosti i telewizja 5TV.

Ambasada Polski w Moskwie wysłała już do rosyjskich redakcji oświadczenie, w którym wyraża „zdziwienie i zdecydowany protest”. „Uważamy, że pamięć o radzieckich ofiarach tego obozu wymaga od głównych mediów w Rosji, aby pamiętały, iż był to obóz zagłady stworzony przez niemieckich nazistów w okupowanej Polsce” – można przeczytać w krótkim sprostowaniu. Polscy dyplomaci domagają się, aby zostało ono jak najszybciej opublikowane.

Reklama
Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Maciej Jastrzębski/Moskwa/dabr

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite