Nasze projekty

Prezydent Polski podarował seminarium na Ukrainie figurę Matki Bożej Fatimskiej

Prezydent Polski Andrzej Duda podarował wyższemu seminarium duchownemu diecezji kijowsko-żytomierskiej w Worzelu figurę Matki Bożej Fatimskiej. Dotychczas znajdowała się ona w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

fot.wizz/cathopic.com

Podobną figurę zniszczyły okupacyjne wojska rosyjskie podczas plądrowania budynku seminaryjnego na początku kwietnia. Gipsowa figura Matki Bożej stała w seminaryjnej jadalni.

Dowiedziawszy się o splądrowaniu seminarium i zniszczeniu figury, Andrzej Duda postanowił podarować seminarium figurę Matki Bożej Fatimskiej z Pałacu Prezydenckiego. Zawiózł ją do Kijowa podczas wizyty w stolicy Ukrainy. 16 czerwca figura dotarła do Worzela, dokąd przywiózł ją ambasador RP w Kijowie Bartosz Cichocki.

Symbol zwycięstwa dobra nad złem

W dołączonym liście prezydent wyraził nadzieję, że figura będzie symbolem zwycięstwa dobra nad złem i źródłem nadziei na rychły pokój dla Ukrainy, Europy i świata.

Reklama

Dziękując za dar będący wyrazem bliskości wobec Ukrainy, rektor seminarium ks. Rusłan Michałkiw zapowiedział, że zniszczona przez Rosjan figura zostanie odrestaurowana i „na zawsze pozostanie widocznym znakiem i świadkiem walki o prawdę, wolność i ojczyznę”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę