Nasze projekty

Powstanie pierwsza podwodna cerkiew

W Sewastopolu na południu okupowanego przez Rosję Krymu ogłoszono 29 września, że rozpoczęły się pracę nad "pierwszą na świecie podwodną świątynią prawosławną"

Na głębokości ponad 20 metrów w odległości ok. 100 m od brzegu miejscowi płetwonurkowie z klubu „Doświadczone Bobry” umieścili krzyż prawosławny. Wspierali ich w tym dekanat sewastopolski Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego (Patriarchatu Moskiewskiego) i rosyjski klub motocyklowy „Nocne Wilki”.
Krzyż ten stał się „pierwszym obiektem, wokół którego zostanie wzniesiona pierwsza na świecie cerkiew podwodna pod wezwaniem św. Biskupa Mikołaja, patrona ludzi morza” – poinformowała służba prasowa dekanatu. Z jej komunikatu wynika, że 28 września płetwonurkowie sewastopolscy ustawili na dnie 3-metrowy krzyż przypominający kotwicę statku, który będzie zalążkiem przyszłej świątyni.

„Mamy nadzieję, że pierwsza na świecie cerkiew podwodna stanie się firmową atrakcją akwenu sewastopolskiego i przyciągnie uwagę turystów” – oświadczył przedstawiciel Patriarchatu Moskiewskiego.

Jednocześnie przedstawiciele dekanatu nie chcieli podawać jakichkolwiek, choćby przybliżonych terminów ukończenia tej niezwykłej budowli, twierdząc, że „będzie to zależeć od wielu czynników”.

Reklama
Reklama

kg (KAI/P-C) / Sewastopol

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite