Nasze projekty

Msza Krzyżma odbędzie się w kościele Saint-Sulpice

W związku z wczorajszym pożarem, który zniszczył katedrę Notre-Dame w Paryżu, tegoroczna Msza Krzyżma zostanie odprawiona w kościele św. Sulpicjusza (Saint-Sulpice) w Dzielnicy Łacińskiej. Decyzję taką podjął arcybiskup Paryża Michel Aupetit.

W przesłaniu do duchownych archidiecezji paryskiej hierarcha zaprosił na liturgię, która odbędzie się jutro o godz. 18.30. Napisał, że będzie to okazja do okazania przez wiernych „jedności, gorliwości i ufności w przyszłość”. – Dobrze czujemy, że będziemy odbudowywać nie tylko naszą katedrę, ale nasz Kościół, którego oblicze jest tak poranione – podkreślił abp Aupetit.

Przypomniał, że katedra, która była świadkiem wielu ważnych wydarzeń w życiu Francji, została zniszczona w wyniku przerażającego pożaru. -Francja płacze, a wraz z nią wszyscy jej przyjaciele na świecie – zaznaczył metropolita Paryża. Wskazał, że kamienie, z których jest zbudowana katedra są świadectwem niezwyciężonej nadziei, która za sprawą talentu, odwagi, geniuszu i wiary budowniczych wzniosła tę świetlaną koronkę z kamienia, drewna i szkła. To nadal jest nasza wiara. To ona przenosi góry i pozwoli nam odbudować to arcydzieło – napisał abp Aupetit, dziękując jednocześnie za napływające do niego wyrazy solidarności.

Zaproponował, by w noc paschalną (z soboty na niedzielę) wszyscy ludzie dobrej woli ustawili w oknie zapaloną świeczkę „tak jak my to zrobimy w naszych kościołach, rozpoczynając Wigilię Paschalną obrzędem nowego światła” na znak, że „światło oświetla ciemności, że życie ostatecznie triumfuje nad śmiercią”.

Reklama

– Niech ten dramat pozwoli naszemu krajowi odnaleźć szczęśliwą jedność, abyśmy mogli razem budować to, co jest wypisane na frontonach naszych budynków publicznych: braterstwo. Wierzymy, że bierze ono swój początek z ojcostwa Boga, źródła wszelkiej miłości – zakończył hierarcha.

KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite