Nasze projekty

Papież został zapytany o podróż do Polski. „Chciałbym wrócić”

Podczas lotu do Lizbony polscy dziennikarze zapytali papieża czy odwiedzi Polskę, na co odparł: „Chciałbym wrócić”. Na uwagę, że mija już 10 lat od jego pierwszych Światowych Dni Młodzieży, zauważył, że "nadal robimy raban”.

fot. Luis Ángel Espinosa, LC/cathopic.com

Na pokładzie samolotu ITA Airways z Rzymu do Lizbony papież Franciszek pozdrowił towarzyszących mu 78. dziennikarzy, podchodząc do każdego z nich.

Wysłanniczka polskiej agencji PAP, Sylwia Wysocka powiedziała papieżowi, że czeka tam na niego 30 tysięcy Polaków. Franciszek zareagował uśmiechem i podniósł z zadowoleniem kciuk w górę. Zapytany o to, czy pojedzie do Polski odparł: „Chciałbym pojechać”. Zauważył, że w Lizbonie czeka na niego ponad milion młodych i zapewnił: „Wrócę odmłodzony”.

ZOBACZ: Franciszek już w Lizbonie!

Tym, którzy zwrócili mu uwagę, że minęło 10 lat od pierwszych Światowych Dni Młodzieży, w których uczestniczył, papież podkreślił: „To już czwarte. Nadal robimy raban”.

Wielu dziennikarzy pytało Ojca Świętego o nadchodzące podróże. „Chciałbym wrócić” – powiedział polskim dziennikarzom, podczas, gdy do ich argentyńskich kolegów, uśmiechnął się.

Jeśli chodzi o śledztwo Watykanu w sprawie pedofilii wśród duchownych w Peru, w odpowiedział: „Posuwamy się naprzód”.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę