Nasze projekty

Papież wyruszył do Korei Południowej

Franciszek odleciał z rzymskiego lotniska Fiumicino, rozpoczynając w ten sposób swą trzecią podróż zagraniczną - do Korei Południowej. Lot na pokładzie samolotu Włoskich Linii Lotniczych Alitalia nr A330-AZ4000 potrwa 11,5 godzin, a maszyna pokona odległość 8970 km. W Seulu papież jest spodziewany jutro o godz. 10.30 czasu miejscowego, czyli o 3.30 czasu środkowoeuropejskiego.


Lot Ojca Świętego można śledzić w serwisie flightradar24.com


Ojciec Święty będzie przelatywał nad 10 krajami. Są to kolejno: Włochy, Chorwacja, Słowenia, Austria, Słowacja, Polska, Białoruś, Rosja, Mongolia, China i na końcu Korea Południowa. Zgodnie z przyjętymi zwyczajami i praktyką dyplomatyczną papież, wchodząc w przestrzeń powietrzną danego kraju, przesyła na ręce miejscowego przywódcy (zwykle prezydenta) życzenia i pozdrowienia dla tego państwa i narodu. Nad Polską samolot z papieżem Franciszkiem na pokładzie będzie przelatywał ok. godz. 18.

Po raz pierwszy samolot z Biskupem Rzymu będzie przelatywał nad Chinami, co da Ojcu Świętemu niezwykłą okazję przesłania pozdrowień przywódcom tego kraju.

Reklama

Wizyta w Korei potrwa do 18 sierpnia.


kg (KAI) / Watykan

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę