Papież rozwiązał władze Caritas Internationalis i mianował swego komisarza

Papież Franciszek mianował dr. Pier Francesco Pinelli nadzwyczajnym komisarzem Caritas Internationalis, by kierował nią tymczasowo od 22 listopada 2022 r. Jednocześnie postanowił, że dotychczasowe jej kierownictwo przestaje pełnić swe funkcje.

fot. Adrian Martínez Cádiz/cathopic.com

Jak wynika z papieskiego dekretu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej decyzje te wynikają z konieczności rewizji obecnych ram regulacyjnych, aby lepiej odpowiadały statutowym funkcjom organizacji, oraz przygotowanie ich do wyborów, które odbędą się podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia.

Nadzwyczajny Komisarz, wspomagany w swoich obowiązkach przez dr Marię Amparo Alonso Escobar i wspierany przez ks. Manuela Morujão, SJ, dla osobistego i duchowego towarzyszenia pracownikom, zapewni aktualizację Statutów i Regulaminów Caritas Internationalis, aby były bardziej funkcjonalne i skuteczne, ukierunkowując Organizację w przygotowaniach do następnego Walnego Zgromadzenia. W tym ostatnim zadaniu Komisarz Nadzwyczajny będzie wspomagany przez kard. Luis Antonio G. Tagle, który będzie szczególnie odpowiedzialny za relacje z Kościołami lokalnymi i organizacjami członkowskimi Caritas Internationalis – czytamy w papieskim dekrecie.

Nadzwyczajny Komisarz będzie działał w porozumieniu z Dykasterią do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę