Nasze projekty

Papież przesłał telegram gratulacyjny królowej Elżbiecie II. „Zapewniam o moich modlitwach”

W związku z rozpoczynającymi się dzisiaj uroczystościami 70-lecia panowania Elżbiety II papież Franciszek przesłał telegram gratulacyjny i zapewnił o swoich modlitwach za królową a także obywateli Wielkiej Brytanii.

fot. domena publiczna/wikimedia.com/José Martinez/cathopic.com

„Z radosnej okazji urodzin Waszej Królewskiej Mości oraz w związku z obchodami roku platynowego jubileuszu przesyłam serdeczne pozdrowienia i najlepsze życzenia, wraz z ponownym zapewnieniem o moich modlitwach, aby Wszechmogący Bóg obdarzył Waszą Królewską Mość, członków rodziny królewskiej i wszystkich obywateli państwa błogosławieństwem jedności, pomyślności i pokoju” – napisał Ojciec Święty.

„Dziś dziękujemy Bogu za wszystkie lata niezwykłej służby Jej Królewskiej Mości”

Z kolei arcybiskup Westminsteru oraz przewodniczący episkopatu Anglii i Walii, kard. Vincent Nichols zaznaczył, że jubileusze są po to, by wspominać i dziękować. Na stronie tamtejszego episkopatu napisał, że dobrze pamięta kubek koronacyjny i tabliczkę czekolady w ozdobnym blaszanym pudełku, które otrzymał, podobnie jak każde dziecko w dniu koronacji Jej Królewskiej Mości. „Wtedy też po raz pierwszy oglądałem telewizję!” – wyznał.

„Dziś dziękujemy Bogu za wszystkie lata niezwykłej służby Jej Królewskiej Mości, od dnia jej uroczystego namaszczenia, poprzez czasy pokoju i wielkiego smutku, cierpienia i radości. Spokój, który zawsze nosi w sobie, wypływa z duszy pogrążonej w pokoju, zakorzenionej w zaufaniu do Boga i inspirowanej wiarą chrześcijańską, o której tak olśniewająco mówi i którą tak wiernie okazuje. Niech Bóg błogosławi Jej Królewską Mość. Módlmy się za nią zawsze” – wezwał kard. Vincent Nichols.

Reklama

Trzecia najdłużej panująca osoba w historii świata

Uroczystości jubileuszowe rozpoczynają się dzisiaj paradą z okazji urodzin królowej. Natomiast jutro, 3 czerwca zaplanowano nabożeństwo dziękczynne za panowanie królowej w anglikańskiej katedrze św. Pawła. Chociaż 21 kwietnia 2022 roku królowa Elżbieta II obchodziła swoje 96. urodziny, jednak oficjalne obchody odbywają się dopiero w czerwcu, gdy pogoda pozwala na uroczystą paradę.

Elżbieta II jest nie tylko najdłużej panującym monarchą w historii brytyjskiego, a wcześniej angielskiego tronu, lecz także trzecią najdłużej panującą osobą w historii świata.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę