Papież Franciszek z wizytą w sklepie muzycznym

Po raz kolejny papież Franciszek zaskoczył Rzymian małą niespodzianką w postaci wizyty w sklepie z płytami przy Panteonie, w samym centrum Rzymu. Ojciec Święty otrzymał od właściciela sklepu - swoje starego przyjaciela prezent.

fot. Javier Martínez-Brocal/Twitter.com

Przyjeżdżając samochodem, w masce antycovidowej, Ojciec Święty zatrzymał się na około dziesięć minut i przywitał się z właścicielem sklepu „Stereosound”, swoim starym znajomym, jego córką i zięciem.

Dziennikarze przypominają, że już wcześniej Franciszek odwiedził sklep w stolicy Włoch.

4 września 2015 roku Papież udał się po południu do optyka na Via del Babuino, w samym centrum Rzymu, aby zmienić oprawki swoich okularów. W dniu 21 grudnia 2016 r. był w sklepie ortopedycznym Fisioitop przy Via del Gelsomino, w dzielnicy Gregorio VII, aby kupić nowe buty.

Reklama
Reklama

Dyrektor watykańskiego biura prasowego Matteo Bruni informuje, że wczoraj papież pobłogosławił niedawno odnowione pomieszczenia sklepu przy Panteonie, a właściciel podarował papieżowi Franciszkowi płytę.

Javier Martinez-Brocal, dyrektor portalu informacyjnego Rome Reports, opublikował zdjęcie, na którym widać papieża Franciszka wychodzącego ze sklepu, a wiadomość o tym wyciekła do mediów.

Przy okazji przypomniano o wielu wyprawach św. Jana Pawła II, który wymykał się w góry, bardzo często do Abruzji. Albo Benedykta XVI, który, co wielu potwierdza, często odwiedzał swoich przyjaciół.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę