Nasze projekty

Ostatnie chwile ks. Isaaca. Zanim został spalony udzielił sakramentu pojednania

Ks. Isaac Achi zginął 15 stycznia z rąk bandytów. Napastnicy podpalili dom parafialny, w którym przebywał wraz z innym kapłanem. Tuż przed śmiercią ks. Isaaca, udzielili sobie wzajemnie sakramentu pojednania.

fot. Vatican news/Twitter.com

Ks. Isaac Achi zginął w niedzielę, 15 stycznia z rąk bandytów na terenie nigeryjskiej diecezji Minna. Z pierwszych ustaleń wynika, że bandyci nie mogąc wejść do środka domu parafialnego, podłożyli ogień.

W środku oprócz ks. Isaaca Achi był także drugi kapłan – ksiądz Collins Omeh, który został postrzelony w plecy, ale mimo to udało mu się uciec.

Jak donoszą media, inny z nigeryjskich księży, ks. Ugochukwu Ugwokena ujawnił, że w czasie ataku kapłani udzielili sobie wzajemnie sakramentu pojednania. „Gdy plebania była atakowana, ojciec Isaac i jego współkapłan udzielili sobie nawzajem sakramentu spowiedzi” – czytamy. Później ks. Isaac poprosił swoje współbrata, aby spróbował uciec.

Reklama

O modlitwę w intencji zamordowanego kapłana prosił papież Franciszek podczas audiencji 18 stycznia. Proszę was wszystkich o wspólną modlitwę za księdza Isaaca Achi, z diecezji Minna, w północnej Nigerii, który został zabity w minioną niedzielę w swoim domu parafialnym. Jakże wielu chrześcijan cierpi z powodu przemocy na własnej skórze: módlmy się za nich! – zaapelował Ojciec Święty.

Kościoły w Nigerii są atakowane niemal każdego dnia przy dużej bierności rządu i organów porządku publicznego.

pa, aleteia.org, vaticannews.va, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę