Nasze projekty

Od stycznia zginęło ponad 3 tysiące chrześcijan. Wzrasta przemoc w Nigerii

Obecny rok jest rekordowy pod względem przemocy wobec chrześcijan w Nigerii. Od stycznia do lipca zamordowano prawie 3,5 tysiąca wyznawców Chrystusa, 3 tysiące porwano, a około 300 kościołów zostało zdewastowanych.

fot. Mojtaba Ravanbakhsh/ Unsplash

Liczby pokazują, że przemoc wobec chrześcijan w Nigerii gwałtownie wzrasta, nawet w porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to – według organizacji Open Doors – padł rekord zamordowanych wyznawców Chrystusa. Wtedy zginęło ich ponad 3,5 tysiąca, jednak w tym roku, według danych Intersociety Rule of Low, większość ofiar została zabita zaledwie w ciągu pierwszych 200 dni. Raport sugeruje, że druga połowa 2021 roku będzie pod tym względem rekordowa.

Za przemoc odpowiedzialni są głównie islamscy radykałowie z tzw. Państwa Islamskiego, Boko Haram oraz pasterze Fulani. Według amerykańskiego Instytutu Wolności Religijnej, chrześcijanom w Nigerii szybko grozi całkowite wytępienie. Od 2015 roku, głównie na północy i w środkowej części kraju, zniszczonych zostało ponad 2 tys. kościołów, a od 4 do 5 milionów wyznawców Chrystusa zmuszono do opuszczenia swoich domów. W tym okresie w Nigerii życie straciło 12 tys. chrześcijan.

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę