Nie żyje biskup, który był przeciwnikiem szczepień. Chorował na COVID-19

Prawosławny metropolita Etolii i Akarnanii w zachodniej Grecji Kosmas, zdecydowany przeciwnik szczepień, zmarł na COVID-19 po miesięcznej walce z tą chorobą. Miał 76 lat.

fot. Tai's Captures / Unsplash

Hierarcha, który odmówił przyjęcia szczepionki na koronawirusa, został przyjęty 1 grudnia do szpitala w Agrinio z powodu COVID-19. Gdy jego stan się pogorszył, został przewieziony na oddział intensywnej terapii publicznego szpitala Evangelismos w Atenach, co wzbudziło społeczne kontrowersje.

Do wiernych mówił: Bóg nie pozwoli byście się zarazili

Kosmas był głośnym krytykiem rządowych obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, w tym noszenia maseczek ochronnych i szczepienia się.

W 2020 roku w jednym z kazań skrytykował tych, którzy obawiali się przychodzić na liturgię do cerkwi wypełnionych ludźmi, nazywając ich „niewiernymi”. Bóg nie pozwoli, byście się zarazili. Bóg nie zaraża! To jest święte miejsce, świątynia jest niebiańska – przekonywał metropolita.

Reklama
Reklama

Na COVID-19 zmarła również siostra hierarchy

W 2021 roku Święty Synod, organ zarządzający Kościoła Grecji, wezwał go do wytłumaczenia się z „nieposłuszeństwa i braku szacunku wobec jednogłośnej decyzji” w sprawie antycovidowych środków zapobiegawczych w okresie wielkanocnym.

Również 75-letnia siostra metropolity Kosmasa zmarła 13 grudnia 2021 roku z powodu komplikacji związanych z COVID-19. Także ona nie była zaszczepiona.

kh, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę