Nasze projekty

Nie żyje amerykański biskup. Na ciele miał rany postrzałowe

W sobotę, 18 lutego około godziny 13.00 czasu lokalnego zmarł na skutek ciężkich ran postrzałowych liczący 69 lat biskup pomocniczy archidiecezji Los Angeles w Kalifornii (USA), David G. O'Connell. Na razie nie są znane żadne szczegóły. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

fot. St. Paul the Apostle Catholic Church/youtube.com (print screen)

Kalifornijska policja otrzymała w sobotę telefon z informacją, że w jednym z domów w Los Angeles znajduje się ciało mężczyzny. Po przybyciu na miejsce okazało się, że zmarłym jest biskup David G. O’Connell. Na jego ciele odnaleziono rany postrzałowe. Policja na razie nie podaje więcej szczegółów, tłumacząc to prowadzonym śledztwem.

Abp José Gómez, arcybiskup Los Angeles wyraził smutek i zaskoczenie tym, co się wydarzyło na przedmieściach jego bliskiemu współpracownikowi.

„Z wielkim smutkiem informuję, że dziś po południu zmarł nagle nasz ukochany biskup pomocniczy David O’Connell. Jestem wstrząśnięty i brak mi słów, aby wyrazić mój smutek. Jako ksiądz i biskup tutaj w Los Angeles przez czterdzieści pięć lat, biskup David był człowiekiem głębokiej modlitwy, który żywił wielką miłość do Matki Bożej. Był budowniczym pokoju z sercem dla ubogich i imigrantów, miał pasję budowania wspólnoty, w której świętość i godność każdego ludzkiego życia była by respektowana i chroniona. Był także dobrym przyjacielem i będzie mi go bardzo brakowało. Wiem, że nam wszystkim będzie. Proszę, dołączcie do mnie w modlitwie za biskupa Davida i jego rodzinę w Irlandii. Niech Matka Boża z Guadalupe otula go płaszczem swojej miłości, niech aniołowie prowadzą go do nieba i niech spoczywa w pokoju” – napisał arcybiskup Los Angeles, José H. Gómez.

Reklama

polsatnews.pl, KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę