Nasze projekty

Napad na brazylijskiego kardynała. Zabrano mu m.in. pastorał biskupi i szaty liturgiczne

Do napadu rabunkowego doszło 12 maja w Rio de Janeiro. Kard. Orani João Tempesta wracał z nabożeństwa różańcowego w intencji pokoju. Ani kardynał, ani szofer nie zostali ranni.

fot. Senado Federal/Creative Commons Attribution 2.0/commons.wikimedia.org

Złodzieje zabrali samochód, którym 73-letni hierarcha i jego kierowca podróżowali, ich telefony komórkowe i zegarki, pierścień i pastorał biskupi, szaty liturgiczne i książki. Ani kardynał, ani szofer nie zostali ranni. Pomogli im ludzie z samochodu jadącego tą samą ulicą, zawożąc ich do rezydencji arcybiskupa.

To nie pierwszy napad na kardynała Tempesta

To nie pierwszy raz, gdy kard. Tempesta padł ofiarą napadu rabunkowego. W 2014 roku metropolita Rio de Janeiro został napadnięty przez trzech uzbrojonych bandytów, kiedy kardynał opuszczał rezydencję w dzielnicy Sumaré. Dwóch napastników przystawiło pistolet do głowy kardynała i zabrało pierścień kardynalski i krzyż. Wśród łupów złodziei znalazł się również aparat fotograficzny, plecak, marynarka kierowcy i sutanna. Bandyci chcieli również zrabować samochód, jednak jeden z napastników rozpoznał hierarchę przeprosił za napad i zaniechał kradzieży auta. Po kilku godzinach policja znalazła porzucone wszystkie skradzione rzeczy z wyjątkiem aparatu fotograficznego.

Z kolei w lipcu 2015 roku kardynał został napadnięty w podobnych okolicznościach jak obecnie. Uzbrojeni napastnicy zabrali wówczas samochód i wszystko, co mieli przy sobie pasażerowie: arcybiskup Rio de Janeiro, kierowca i towarzysząca im para małżeńska.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę