Nasze projekty

Nadal można się zapisać na ŚDM w Lizbonie. Jak to zrobić?

Choć Światowe Dni Młodzieży rozpoczynają się dziś wieczorem, a grupowe zapisy do udziału w nich zakończyły się przed dwoma miesiącami, to nadal mogą w ich obchody włączyć się pielgrzymi indywidualni. Jak można dokonać zapisu?

fot. Sofia Pasman / Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 / Flickr

W tym celu, po wypełnieniu formularza online (na stronie internetowej www.lisboa2023.org/en/pilgrims-registration) muszą zgłosić się oni po odbiór identyfikatora i pakietu pielgrzyma do Centrum Przyjęcia Pielgrzymów (Centro de Acolhimento ao Peregrino), które znajduje się na terenie Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego (Universidade Católica Portuguesa) w Lizbonie.

ZOBACZ: ŚDM Lizbona 2023 [PROGRAM]

Wspomniane Centrum jest też głównym punktem pomocy dla wszystkich uczestników mających bardziej złożone problemy wymagające spersonalizowanej odpowiedzi. Można tam porozumieć się w jednym z pięciu oficjalnych języków lizbońskiej edycji ŚDM: portugalskim, angielskim, hiszpańskim, francuskim i włoskim. 1 sierpnia jest ono czynne do godziny 22.00, 2 sierpnia od 10.00 do 17.00, 3 sierpnia od 12.00 do 19.00, 4 sierpnia od 9.00 do 22.00, a 5 sierpnia od 9.00 do 19.00. Ponadto w kaplicy uniwersyteckiej odprawiana jest codziennie w południe Msza św. (do 4 sierpnia włącznie).

Reklama

Dodatkowo przy głównych węzłach komunikacyjnych Lizbony i miejscach centralnych wydarzeń ŚDM rozlokowane są punkty informacyjne, w których wolontariusze udzielają niezbędnych wiadomości pielgrzymom. Punkty te znajdują się m.in. na lotnisku, przy dworcach kolejowych: Oriente, Santa Apolónia, Cais do Sodré, na placu Terreiro do Paço w centrum miasta i dworcu autobusowym Sete Rios. Ich pełny wykaz można znaleźć w oficjalnej aplikacji spotkania Lisboa 2023.

SPRAWDŹ: Aplikacja ŚDM Lizbona 2023 już dostępna. Kto może z niej korzystać?

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę