Nasze projekty

„Modlitewny koncert”. W Hiszpanii wystawiono musical o Drodze Krzyżowej

Rozpoczęty w środę Wielki Post w archidiecezji Valladolid, w Hiszpanii będzie stał pod znakiem licznych imprez kulturalnych, w tym, m.in. wystawianych w poszczególnych parafiach przedstawień pasyjnych. Jednym z nich jest musical „Via Crucis”.

fot. Dzambel/cathopic.com

Pierwsze przedstawienie muzyczne autorstwa ks. Toño Casado zostało wystawione w piątek w katedrze w Valladolid.

Organizatorzy wydarzenia określili je mianem koncertu modlitewnego, w którym śledzi się wydarzenia z ostatnich dni przed Zmartwychwstaniem Pańskim. Choć jak podkreślają musical ma cechy „spektaklu wystawianego na Brodwayu”, to w jego centrum jest krzyż Jezusa.

W minionym roku scenariusz przedstawienia pochodzącego z Salamanki ks. Casado otrzymał papież Franciszek, który w krótkim nagraniu podziękował za przygotowanie sztuki. Określił ją mianem „dzieła duszpasterskiego”.

Reklama

Wydarzenia teatralne związane z Wielkim Postem są niezwykle popularne w Hiszpanii. Nierzadko biorą w nich udział znani artyści.

W ostatnich latach uczestniczył w nich m.in. hollywoodzki artysta Antonio Banderas. Pochodzący z Malagi aktor i reżyser pojawił się m.in. na deskach teatru w tym mieście w kwietniu 2018 r. w inauguracyjnym spektaklu opery „Passio Christi”. Autorem tego dzieła jest włoski ksiądz Marco Frisina z Rzymu. W przedstawieniu wystąpiła również znana włoska solistka Maria Grazia Schiavo, która w wcieliła się w rolę św. Marii Magdaleny.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę