Nasze projekty

Marko Rupnik został wydalony z zakonu jezuitów

Marko Rupnik, kapłan i znany artysta jest oskarżony o molestowanie kilku kobiet. Decyzja o wydaleniu go z Towarzystwa Jezusowego została podjęta „z powodu jego upartej odmowy przestrzegania ślubu posłuszeństwa”.

fot. piacenzadiocesitv/youtube.com (print screen)

O decyzji Towarzystwa Jezusowego można dowiedzieć się z listu wysłanego przez radnego generalnego o. Johana Verschuerena do ofiar. Przedstawiciel władz jezuitów zaznaczył, że Rupnik odrzucił również daną mu „ostatnią szansę” wejścia na „drogę prawdy”. Decyzja ta została zakomunikowana 14 czerwca samemu Rupnikowi i jednocześnie wszystkim osobom, które wysłały skargi i raporty do zespołu zajmującego się przypadkami nadużyć.

CZYTAJ: Na o. Rupnika nałożono kolejne kary. Skargi dotyczące nadużyć obejmują 30 lat

W swoim liście o. Verschueren wyjaśnia, że decyzja o wydaleniu Rupnika została podjęta „z powodu jego upartej odmowy przestrzegania ślubu posłuszeństwa”. Wcześniej nałożono na niego ograniczenia dotyczące celebracji, działań artystycznych i ruchów, które były jezuita wielokrotnie w minionych miesiącach naruszał. O. Verschueren zaznaczył, że Towarzystwo Jezusowe dało Rupnikowi „ostatnią szansę” na „rozliczenie się z przeszłością” i wejście na „drogę prawdy”, ale on odrzucił nawet tę ostatnią szansę. Rupnik ma teraz 30 dni na złożenie odwołania. Po tym okresie wydalenie stanie się ostateczne.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę