Nasze projekty

Macedonia: tragedia na torach z udziałem imigrantów

Kolejna tragedia z udziałem nielegalnych imigrantów w Europie. Co najmniej 14 osób z Somalii i Afganistanu zginęło w Macedonii po tym, jak przejechał je pociąg.

Grupa około 50 imigrantów chciała na piechotę dotrzeć do zachodniej Europy. Najprawdopodobniej zmierzali do Wielkiej Brytanii. Drogę z Bałkanów wybrali po to, by ominąć trasę przez Morze Śródziemne.
 

Do tragedii doszło wczoraj późnym wieczorem w okolicach miasta Veles w centralnej Macedonii. Pociąg jadący z południa tego kraju do stolicy Serbii – Belgradu – nie zdążył wyhamować i mimo włączenia syren ostrzegawczych nie wszystkim imigrantom udało się uciec.
 

Ci, którzy przeżyli, powiedzieli macedońskim prokuratorom, że pochodzą głównie z Somalii i Afganistanu. Droga przez Macedonię i Serbię to jeden z częściej uczęszczanych szlaków imigracyjnych w drodze z Grecji do Węgier, skąd łatwiej przedostać się do krajów Europy Zachodniej.
 

Reklama

Imigranci z Somalii uciekli z kraju ogarniętego wieloletnią wojną domową, gdzie południową część państwa opanowali dżihadyści z organizacji al-Szabab.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/AFP/The Independent/Dailystar.co.uk/kd/dyd

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę