Nasze projekty

Kolejne porwania chrześcijan w Nigerii. Uprowadzono zakonnicę i dwie inne osoby

Nieznani sprawcy uprowadzili w niedzielę siostrę zakonną, która jechała samochodem. Inny świadek zgłosił porwanie wiernej w anglikańskim kościele św. Filipa.

fot.pixabay.com

Do porwania zakonnicy doszło w nigeryjskiej miejscowości Dim na Nume Isu w Nwangele, na terenie stanu Imo. Siostra jechała samochodem, kiedy uzbrojeni napastnicy wyprzedzili ją i zmusili, aby się zatrzymała. Później wepchnęli zakonnicę do samochodu i uciekli w nieznanym kierunku.

Porywani są również świeccy

Inny naoczny świadek zgłosił porwanie wiernej, tym razem w anglikańskim kościele św. Filipa na terenie tego samego stanu. Napastnicy wtargnęli do parafii w Ohii w połowie nabożeństwa około 7.45 rano i porwali jedną z kobiet, Ikennę Onwusoroakę. Po ataku modlitwa została przerwana a reszta wiernych uciekła z kościoła.

Kolejny przypadek porwania miał miejsce w piątek. Chemizie Okpara, został uprowadzony, kiedy wracał do domu z rynku, gdzie poszedł kupić rzeczy na ceremonię pogrzebową teścia swojego brata. Po 48 godzinach od zdarzenia, porywacze nie nawiązali jeszcze kontaktu z rodziną. Policja nie ma na razie żadnych informacji na temat tych porwań.

Reklama
Reklama

kh/Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę