Kard. Parolin: po misji abp Gallaghera ocenimy szanse na wizytę papieża w Kijowie

"Po zakończeniu misji arcybiskupa Paula Richarda Gallaghera na Ukrainie (szefa watykańskiej dyplomacji – przyp. KAI) rozważone zostaną możliwości kontynuowania prób mediacji, czy planowana będzie wizyta papieża w tym ogarniętym wojną kraju" – powiedział kardynał Pietro Parolin, na marginesie spotkania na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie.

fot. Saeima/Wikimedia Commnos

Watykański sekretarz stanu stwierdził, że „obecnie na Ukrainie jest arcybiskup Gallagher, który wyjechał dziś rano (środa – przyp. red.) i myślę, że wróci w niedzielę. Zobaczymy, także po zakończeniu jego misji, co należy czynić”.

Najbliższy współpracownik Ojca Świętego stwierdził, że „na razie Papież nie ma zamiaru jechać (do Kijowa – przyp. red.) ale będzie to oceniane w świetle tej misji”. Zaznaczył, że obydwa kraje – Rosja i Ukraina – muszą być gotowe do zaakceptowania mediacji Stolicy Apostolskiej. Watykan nie może się narzucać, ale może się zaoferować, co już wielokrotnie czynił i pozostaje do dyspozycji – stwierdził kard. Parolin. Tylko wtedy, gdy z ich strony będzie również wola, będzie można podjąć konkretną inicjatywę – dodał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę