Kard. Krajewski Wielki Tydzień spędzi w Kijowie. Przekaże karetkę od papieża

Kard. Konrad Krajewski udaje się z woli Papieża po raz trzeci na Ukrainę, tym razem do stolicy kraju. W darze od Franciszka przekaże m.in. drugą karetkę pogotowia.

fot. vatican news/twitter.com

W rozmowie z Radiem Watykańskim Jałmużnik Papieski, powiedział, że wizyta odbywa się w szczególnym czasie Wielkiego Tygodnia, kiedy Kościół przeżywa czas pasyjny związany z męką i śmiercią Chrystusa, który zakończy się Jego chwalebnym zmartwychwstaniem. W tym wyjątkowym okresie dla chrześcijan Ojciec Święty chciał w ten sposób wyrazić szczególna bliskość z narodem ukraińskim.

Właśnie w tym momencie Ojciec Święty bardzo chciał, żeby być na Ukrainie, w Kijowie. Tym razem postaram się dojechać do Kijowa drugą karetką, świetnie wyposażoną, zupełnie nową, odebraną z fabryki we Florencji, wyposażoną także przez szpital Dzieciątka Jezus i tę karetkę chciałbym przekazać jednemu ze szpitali w Wielki Czwartek, ponieważ w Wielki Czwartek ma miejsce w liturgii ten gest obmycia nóg. Jest to gest niesamowity, kiedy Jezus się uniża, kiedy tym gestem chce powiedzieć, jak bardzo wszystkich kocha. Gest miłości, logika daru z siebie. On ofiarowuje siebie i zaprasza do służenia drugiemu człowiekowi – mówił.

Reklama
Reklama

Apostołowie nie za bardzo rozumieli ten gest, a On mówi im, że dałem wam przykład, abyście i wy tak czynili. Ojciec Święty chce przez ten gest karetki przytulić wszystkich, powiedzieć jak bardzo was kocham, bo karetka ratuje życie – podkreślił kard. Krajewski.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę